BÜMK Pop Korosu

Bümk Popapella Pop Korosu 2012 yılında Esin Gürgür tarafından ‘müzik yaparken eğlenmek’ fikrini merkeze alarak kuruldu. Kuruluşundan bu yana büyüyerek kocaman bir aile olan koromuz şarkı söylemeyi seven ve kendini müzikal anlamda geliştirmeyi hedefleyen müzikseverlerin buluşma noktası olurken aynı zamanda da hayat boyu sürecek dostlukların temellerinin atıldığı bir yuvaya dönüştü.

 

 

Pop müziğin her rengine sahip çıkan, birbirinden yaratıcı ve keyifli aranjmanlarını eşliksiz seslendiren koromuz, yabancı ve Türkçe, güncel ya da klasikleşmiş eserleri kendi stiliyle yorumluyor. Repertuvarımızın olmazsa olmazı özgün aranjmanlarımızı seslendirmemiz koristleri aynı zamanda aranjman yazmaya, müziğin prodüksiyon aşamalarını öğrenmeye teşvik ediyor. Popapella, koristlerine sağladığı sıcak atmosferde hem koro içi hem de bireysel şan eğitimi için olanak yaratıyor. Tecrübeli koristlerimiz ve şeflerimiz, yeni üyelerimizi çok sesli müzikle tanıştırırken tavsiyeleriyle ve prova içi vokal egzersizlerle her geçen gün daha donanımlı vokalistler olmalarında onlara yardımcı oluyor. 

 

 

Sene boyunca okul içinde ve dışında verdiğimiz konserlerimiz, gezici koro projemiz, online eğitim dönemiyle beraber sosyal medyada etkinliğini artırdığımız videolarımız koristlerimizi motive ederken onlara sahne tecrübesi kazanmaları için de ideal bir ortam sunuyor. Her bir parçasına ayrı kıymet verdiğimiz, herkesin fikrinin önemli olduğu koromuz, son hızla müzik dolu ve yaratıcı çalışmalarına devam ediyor!