BÜMK Rock Korosu

Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Rock Korosu 1995 yılında kurulmuştur. Daha öncesinde ise ise 1987 yılında Mavi Topluluk adı altında okul dışında müzik icra eden bir topluluktu. Bir süre Mavi Topluluk olarak devam eden koromuz birçok progressive rock şarkısını sergilemiştir ve büyük beğeni toplamıştır. Ardından 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü bünyesinde Rock Korosu olarak devam etmiştir.

 

Koromuz normal dönemde sene içinde If Beşiktaş’ta yapılan Kampüsten Sesler, okulumuzda yapılan Taşoda Festivali de dahil olmak üzere birçok etkinlikte konser vermiştir. Her sene en az bir kere Garanti Kültür Merkezinde o sene için hazırlanmış repertuarla konser verilmektedir. Ayrıca, tüm Bümk oluşumları ile birlikte neredeyse her sene bahar tatilinde turneye gidilmektedir. 

Bir süre akapella çalışan koromuz, 2017 yılından beri orkestralı çalışmaktadır. Orkestramız genel olarak gitar, klavye, davul ve bas gitardan oluşmaktadır. Bu sayede çok sesli müzikle rock müziğin sert stili Bümk Rock Korosunun tarzını oluşturur.

 

Her sene pek çok farklı şarkıyı repertuarına ekleyen Bümk Rock Korosu, bu sene de yeni şarkılarıyla devam edecektir. Bu sene için konseptli bir repertuar hazırlanmıştır. Bu repertuar 60lardan başlayarak 2000lerde son bulan bir Rock Müzik Zaman Tüneli gibi düşünülebilir. Seçilen şarkılar herkesçe bilinen, dinleyenlere Rock müziğin tarihini kısaca özetleyen şarkılardır. Döneminin en beğenilen şarkılarından çok sesli müziğe uygun ikişer şarkı ile oluşturulmuştur.

 

Bu sene bu repertuarı online provalarımızla hazırlamaya çalışacağız. Umarız, ikinci dönemde bu repertuarımızla güzel bir konser verebilir, sizleri de korist ya da dinleyici olarak aramızda görebiliriz.